Silivri İtalyan Boya Ustası


Silivri İtalyan Boya Ustası

Silivri İtalyan boya ustası olarak her zaman en iyi şekilde hizmet sağlarız. İtalyan boya çalışmaları efekt boya ya da dekoratif boya isimleri ile de bilinir. Venedik kökenli olan bu boyalar özellikle iç mekanlarda sıklıkla tercih edilen ürünlerdir. Uygulandıkları yüzeylerde dekoratif bir görünüm elde edilmesine yardımcı olur. Son derece modern bir görünüme sahiptir. Bu boyaların üretim ve uygulamaları İtalya’da yaygınlaştığından tüm dünyada İtalyan boya ismiyle bilinir.

Sedef boya, simli boya, metalik boya gibi çeşitli dekoratif boya ürünleri de İtalyan boya olarak isimlendirilir. Bu boyalar yüzey üzerinde yoğun bir doku oluşturur. Antibakteriyel ve kokusuz bir özelliğe sahiptir. Hava geçirgenliği bulunduğundan mantar ya da küf oluşumlarına sebebiyet vermez. Bu boyalar diğer boyalar ile kıyaslandığında çok daha az kir ve toz tutma özelliği bulunur. Bu sayede daha az bakım gerektiren ürünlerdir. İtalyan boyalar doğal malzemelerden üretilmelerinin yanında su bazlı olmaları ile de dikkat çeker.

İtalyan Boya Özellikleri Nelerdir ve Neden Tercih Edilmelidir?

İtalyan dekoratif boyalar çok şık ve modern bir görünüme sahiptir. İtalyan boya olarak isimlendirilen boyalar tek tip bir boya türü değildir. Bu nedenle tek tip uygulama şekli de bulunmaz. Venedik kökenli olan bu boyalar iç ve dış cephelerde kullanılabilir. Bu boyalar günümüzde çok farklı amaçlarla tercih edilebilir.

Ev, restoran, ofis, okul, büro gibi farklı alanlarda kullanılabilme özelliği bulunur. İtalyan boyaların nasıl yapılacağı kullanılan boyalara ve kullanım amaçlarına bağlı olarak değişiklik gösterir. Silivri İtalyan boya ustası olarak tüm efekt boyalarını uygulamadan önce duvarların nemsiz, kuru ve temiz olmasına özen gösteririz. Duvarların yeterince temiz olmaması durumunda düzgünleştirme ve astar işlemleri uygularız. Yüzeyde delik olması halinde bunların da macun yardımıyla kapatılması ve pürüzsüzleştirilmesi önemlidir.

Duvarlarda toz olması boyanın duvara yapışması konusunda sorunlara neden olur. Bu durumda ilerleyen dönemlerde boyada kabarma sorunlarının yaşanmasına sebebiyet verebilir. Bu sebeple İtalyan boya duvara uygulanmadan önce duvarın tozsuz olması önemlidir. Duvarlardaki tozların silinmesi durumunda nemli bez yardımıyla bunların temizlenmesi mümkündür. Sonrasında işlem gerçekleştirilmeden duvarların kurumasının beklenmesi büyük önem taşır. İtalyan dekoratif boyaların yüzeylerin son kat boyası olması gerekir. Bazı boya çeşitlerinde gerekli olması halinde İtalyan boyalar iki kat olacak şekilde de uygulanabilir. Dekoratif boyalar uygulanırken yüzey üzerinde desen ve efekt yaratmak amacıyla işlemler gerçekleştirilir.

Doku yaratmak amacıyla Silivri İtalyan boya ustası ekiplerimiz boya baskı tamponu, doku malası, efekt spatulası, dekoratif rulo, efekt fırça gibi malzemeler kullanır. Bu uygulama aletleri kullanılırken duvara efekt verme aşamasında fırça hareketleri, hız ve el alışkanlığı konuları son derece önemlidir. Duvarların hızlı bir şekilde boyanması ve daha şık bir görünüm elde edilmesi bakımından profesyonel ustalarımızdan hizmet alabilirsiniz.

İtalyan boyalar su bazlı yapıları ile dikkat çeker. Bu ürünler doğal malzemelerden üretilirler. Kokusunun olmaması büyük bir avantajdır. İç yüzey dekorasyonlarında kaplama amacıyla sıklıkla kullanılır. Anti bakteriyel özelliğe sahip olduğunda küf ya da mantar oluşumu gibi durumlar söz konusu olmaz. Sert, mat, parlak ve pürüzsüz yüzeyleri ile dikkat çeker.

İtalyan Boyanın Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

İtalyan boyalar oldukça zarif görünümleri ile dikkat çeker. Uygulandığı duvarlarda görüntünün değişmesine yardımcı olur. Toz ya da kir tutma sorunları söz konusu olmaz. Bu boyalarla her alandaki dekorasyonun değiştirilmesi için çalışmalar yapılabilir. Kaygan bir yüzeyi olduğundan rahat bir şekilde silinebilme özelliği bulunur. İstendiğinde farklı dekorasyon fikirleri üzerine rahat bir şekilde uygulanabilir. Bu açıdan İtalyan boya oldukça kullanışlıdır. Dekorasyon açısından etkili boya uygulamaları arasında yer alır.

Bu boyalar kullanıldıkları alanların çok daha geniş görünmesine yardımcı olur. Duvarlarda toz ve kir birikmesi gibi istenmeyen durumlar söz konusu olmaz. Ortamda dekorasyonun çok daha zengin görünmesine yardımcı olur. Farklılık oluşturması açısından oldukça etkili bir boyadır. Kolay silinebilme özelliği ile temiz kullanım imkanları sunar.

İç cephelerde yapılacak olan uygulamalar için İtalyan boya efektikaplama ürünü olarak düşünülebilir. Duvarda kaplama olarak efekt etkisi vermesi bakımından dekorasyon işlemlerinde sıklıkla kullanılır. Özel olarak üretilen boyalar ile gerçekleştirilecek olan çalışmalar sonucunda farklı desenlere göre duvarların boyanması mümkündür.

Boyanın kokusuz olması, istenilen her durumda rahat bir şekilde uygulanabilmesi ile ortamın yeniden kullanıma hazır olmasını sağlar. Pek çok farklı alanda rahat bir şekilde kullanılabilme özelliği bulunur.

İtalyan Boya Nerelerde Kullanılır?

İtalyan boyalar geniş kullanım alanları ile dikkat çeker. Özellikle iç cephelerde rahat bir şekilde kullanılabilme özelliği bulunur. Ev, ofis, restoran, otel, alışveriş merkezi, hastane gibi alanlarda rahatlıkla kullanılabilir.

Silivri İtalyan boya ustası ekiplerimiz her türlü alanın rahat bir şekilde boyanması adına çalışmalarını sürdürür. İtalyan boya iç cephe boyası olarak sıklıkla kullanılır. Bu açıdan modern dekorasyon seçimi olarak duvarlar için son derece uygundur. Profesyonel ekiplerimiz tarafından bu uygulamalar hızlı ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirilir.

551 108 18 85

 • İtalyan Boya
 • Duvar Çıtalama
 • Dekoratif Boyama
 • Efekt Boyama
 • Mermer Efekt Boya
 • Dekor Boya
 • İtalyan Boya Fiyatları
 • İtalyan Boya Ustası
 • İtalyan Dekoratif Boya
 • İtalyan Duvar Boyası
 • Dekoratif Duvar Boyası
 • İtalyan Boya Uygulamaları
 • Dekoratif Duvar Boyama
 • Duvar Boya Dekorasyon
 • Dekoratif Boya Uygulaması